Itališkas triufelis

Kuo Himalajų juodasis triufelis skiriasi nuo itališkojo

51SBibjDCpL. B.C

Aprašymas/Skonis
Azijos juodieji triufeliai skiriasi savo dydžiu ir forma, priklausomai nuo augimo sąlygų, tačiau paprastai yra maži, vidutiniškai 2–5 centimetrų skersmens, o jų išvaizda yra nuožulni, nuožulni, rutuliška. Juodai rudi grybai paprastai formuojami iš žemėje esančių akmenų, jų paviršius yra šiurkštus, padengtas daugybe mažų iškilimų, iškilimų ir įtrūkimų. Po šiurkščia išore minkštimas kempingas, juodas ir kramtomas, marmurinis plonomis, retomis baltomis gyslelėmis. Azijos juodieji trumai bus elastingesnės tekstūros nei Europos juodieji trumai ir šiek tiek tamsesnės spalvos, su mažiau gyslų. Azijos juodieji triufeliai turi silpną muskuso aromatą, o minkštimas yra švelnaus, žemiško, medienos skonio.

Sezonai/prieinamumas
Azijos juodieji triufeliai yra nuo vėlyvo rudens iki ankstyvo pavasario.

Dabartiniai faktai
Azijos juodieji trumai yra gumbų genties dalis ir taip pat žinomi kaip kininiai juodieji triufeliai, juodieji Himalajų trumai ir Azijos juodieji žieminiai trumai, priklausantys Tuberaceae šeimai. Tuber gentyje aptinkama daug skirtingų trumų rūšių, o Azijos juodųjų trumų pavadinimas yra bendras aprašas, naudojamas kai kurioms iš šių Azijoje nuimtų gumbų rūšių apibūdinti. Tuber indicum yra plačiausiai paplitusi Azijos juodųjų trumų rūšis, dokumentuota nuo devintojo dešimtmečio, tačiau kai mokslininkai pradėjo tyrinėti grybų molekulines struktūras, jie atrado, kad yra ir kitų glaudžiai susijusių rūšių, įskaitant Tuber himalayense ir Tuber sinensis. Azijos juodieji trumai natūraliai auga tūkstančius metų, tačiau trumai kaip komercinė prekė nebuvo laikomi iki XX a. amžiaus. Tuo metu Europos triufelių pramonė sunkiai neatsilikdavo nuo paklausos, o Kinijos įmonės pradėjo eksportuoti Azijos juoduosius trumus. į Europą kaip europinių juodųjų žieminių trumų pakaitalą. Netrukus visoje Azijoje, ypač Kinijoje, prasidėjo triufelių bumas, o maži trumai greitai buvo gabenami į Europą, todėl Europos vyriausybėms buvo sunku reguliuoti trumus. Trūkstant reguliavimo, kai kurios bendrovės pradėjo pardavinėti Azijos juoduosius triufelius retu Europos Perigordo trumų pavadinimu didelėmis kainomis, sukeldamos plačius ginčus tarp triufelių medžiotojų visoje Europoje. Azijos juodieji triufeliai savo išvaizda yra labai panašūs į garsiuosius Europos juoduosius trumus, tačiau jiems trūksta būdingo aromato ir skonio. Klastotojai azijietiškus juoduosius triufelius maišo su tikrais Perigordo trumais, kad kompensuotų kvapo trūkumą, todėl Azijos juodieji triufeliai gali sugerti išskirtinį kvapą, kad trumai būtų beveik neatskiriami. Šiais laikais vis dar vyksta karšti ginčai dėl Azijos juodųjų trumų kokybės, palyginti su europietiškais triufeliais, o trumai turi būti perkami iš patikimų šaltinių.

Maistinė vertė
Azijos juodieji triufeliai suteikia vitamino C, kuris stiprina imuninę sistemą, padidina kolageno gamybą ir mažina uždegimą. Triufeliai taip pat yra antioksidantų, apsaugančių organizmą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos, šaltinis ir juose yra nedidelis kiekis cinko, geležies, magnio, kalcio, skaidulų, mangano ir fosforo. Tradicinėje kinų medicinoje juodieji triufeliai buvo naudojami medicinoje siekiant atkurti apetitą, atjauninti ir detoksikuoti organus bei subalansuoti kūną.

programos
Azijietiškus juoduosius triufelius geriausia naudoti saikingai, kai naudojami neapdoroti arba šiek tiek pakaitinti, paprastai nuskusti, sutarkuoti, susmulkinti arba supjaustyti plonais griežinėliais. Švelnus, muskusinis, žemiškas triufelių skonis papildo patiekalus su turtingais riebiais elementais, vyno ar grietinėlės padažais, aliejais ir neutraliais ingredientais, tokiais kaip bulvės, ryžiai ir makaronai. Triufelius prieš naudojimą būtina nuvalyti, o paviršių rekomenduojama nuvalyti šepečiu arba šveisti, o ne nuplauti po vandeniu, nes dėl drėgmės grybelis pradės pūti. Išvalyti Azijos juodieji triufeliai gali būti šviežiai sumalti kaip galutinis pagardas ant makaronų, keptos mėsos, rizoto, sriubų ir kiaušinių. Kinijoje Azijos juodieji triufeliai tampa vis populiaresni tarp aukštesnės klasės, trumai dedami į sušius, sriubas, dešreles ir triufelių kukulius. Virėjai taip pat įberia azijietiškų juodųjų triufelių į sausainius, likerius ir mėnulio pyragus. Visame pasaulyje iš Azijos juodųjų triufelių gaminamas sviestas, įpilamas aliejus ir medus arba tarkuojami padažai. Azijos juodieji triufeliai puikiai dera su mėsa, tokia kaip ėriena, paukštiena, elniena ir jautiena, jūros gėrybėmis, foie gras, sūriais, tokiais kaip ožka, parmezanas, fontina, chevre ir gouda, ir žolelėmis, tokiomis kaip peletrūnas, bazilikas ir arugula. Švieži azijietiški juodieji triufeliai išsilaikys iki savaitės, suvynioti į popierinį rankšluostį arba drėgmę sugeriantį audinį ir laikomi sandariame inde traškesniame šaldytuvo stalčiuje. Svarbu pažymėti, kad trumai turi likti sausi, kad būtų geriausia kokybė ir skonis. Jei laikote ilgiau nei kelias dienas, reguliariai keiskite popierinius rankšluosčius, kad nesusikauptų drėgmė, nes grybelis natūraliai išskirs drėgmę laikymo metu. Azijietiškus juoduosius triufelius taip pat galima suvynioti į foliją, įdėti į šaldymo maišelį ir užšaldyti 1-3 mėn.

Etninė/kultūrinė informacija
Azijos juodieji triufeliai daugiausia skinami Kinijos Yunnan provincijoje. Istoriškai maži juodieji triufeliai nebuvo valgomi vietinių kaimo gyventojų ir buvo duodami kiaulėms kaip gyvulių pašaras. Dešimtojo dešimtmečio pradžioje triufelių įmonės atvyko į Junanį ir pradėjo tiekti Azijos juoduosius triufelius, skirtus eksportuoti į Europą, kad galėtų konkuruoti su augančia Perigordo trumų rinka. Išaugus trumų paklausai, Yunnan ūkininkai greitai pradėjo rinkti trumus iš aplinkinių miškų. Azijos juodieji trumai natūraliai auga medžių papėdėje, o originalus trumų derlius Junane buvo gausus, todėl šeimoms buvo sukurtas greitas ir efektyvus pajamų šaltinis. Yunnan ūkininkai komentavo, kad triufelių derliaus nuėmimas padvigubino jų metines pajamas, o šis procesas nereikalauja jokių išankstinių išlaidų, nes trumai auga natūraliai be žmogaus pagalbos. Nepaisant klestinčio kaimo gyventojų verslo, skirtingai nei Europoje, kur trumų skynimas yra griežtai reguliuojamas, Kinijoje didžioji dalis trumų derliaus yra nereglamentuojama, todėl plačiai nuimamas per didelis derlius. Kinijos triufelių medžiotojai dantytais grėbliais ir kapliais kasa maždaug pėdą į žemę aplink medžių pagrindą, kad atrastų trumus. Dėl šio proceso pažeidžiama medžius supančio dirvožemio sudėtis ir medžių šaknys veikia orą, o tai gali pažeisti simbiotinį ryšį tarp grybų ir medžio. Be šio ryšio nauji triufeliai nustos augti būsimam derliui. Ekspertai baiminasi, kad Kinijoje per didelis Azijos juodųjų trumų derliaus nuėmimas ateityje lems šalies nesėkmę, nes daugelis miškų, kuriuose kažkada buvo trumai, dabar yra nevaisingi ir nebeauga grybų dėl sunaikintos buveinės. Daugelis Azijos juodųjų triufelių taip pat skinami valstybinėje žemėje, todėl medžiotojai ima kratyti ir nuimti trumus, kol kiti medžiotojai gali juos paimti. Dėl to rinkose plūsta nesubrendę trumai, kurių skonis ir kramtymas yra mažesnis.

Geografija/Istorija
Azijos juodieji triufeliai natūraliai auga šalia pušų ir kitų spygliuočių visoje Azijoje ir po jais nuo seniausių laikų. Žieminių triufelių galima rasti Indijos, Nepalo, Tibeto, Butano, Kinijos ir Japonijos regionuose, o trumai paprastai pradeda derėti, kai augalams šeimininkams sukanka dešimt metų. Azijos juodųjų triufelių derlius buvo plačiai nuimamas tik 90-ųjų pradžioje, kai ūkininkai pradėjo juos eksportuoti į Europą. Nuo 90-ųjų Azijos juodųjų trumų derlius toliau augo, todėl visoje Azijoje padaugėjo triufelių medžiotojų. Kinijoje Azijos juodieji trumai daugiausia skinami Sičuano ir Junanio provincijose, o Yunnan pagamina daugiau nei septyniasdešimt procentų juodųjų trumų, parduodamų šalies viduje ir tarptautiniu mastu. Azijos juodųjų trumų taip pat mažesni kiekiai Liaoningo, Hebėjaus ir Heilongdziango provincijose, o tam tikri ūkiai bando auginti Azijos juoduosius trumus komerciniam naudojimui. Šiandien Azijos juodieji triufeliai gabenami tarptautiniu mastu į Europą ir Šiaurės Ameriką. Triufeliai taip pat naudojami visoje šalyje ir dažniausiai siunčiami į aukščiausios klasės restoranus didesniuose miestuose, įskaitant Guangdžou ir Šanchajų.

Panašūs straipsniai