Žieminis triufelis

Itališkas arba Australijos ar Čilės žieminis juodasis triufelis

malonumas

Triufeliai iš Perigordas jie labai skiriasi dydžiu ir forma, o kiekvienas triufelis turės unikalią išvaizdą. Grybai paprastai formuojami iš žemėje esančių akmenų ir paprastai siekia iki dešimties centimetrų skersmens, o išorė yra apvali, gumbuota, nuožulni. Nosies paviršius skiriasi nuo juodai rudos iki tamsiai rudos iki pilkai juodos spalvos ir yra tekstūruotas, padengtas daugybe mažų iškilimų, iškilimų ir įtrūkimų. Po paviršiumi minkštimas kempingas, juodas ir lygus, marmurinis baltomis gyslomis. Perigord triufeliai turi aštrų muskuso aromatą, kuris prilyginamas česnako, pomiškio, riešutų ir kakavos deriniui. Triufelių minkštimas yra tvirto, subtiliai saldaus, pikantiško ir žemiško skonio su pipirų, grybų, mėtų ir lazdyno riešutų natomis.

Metų laikai

Triufeliai iš Perigordas juos galima įsigyti nuo žiemos iki ankstyvo pavasario.

Dabartiniai faktai

Perigord trumai, botaniškai priskiriami Tuber melanosporum, yra itin retas grybas, priklausantis Tuberaceae šeimai. Juodieji trumai kilę iš Pietų Europos, natūraliai auga tūkstančius metų ir aptinkami po žeme daugiausia prie ąžuolo ir lazdyno šaknų, kartais prie beržų, tuopų ir kaštonų pasirinktuose miškuose. Perigord trumai visiškai išsivysto užtrunka kelerius metus ir yra tinkami tik vidutinio klimato regionams su specifiniu teritoriumi. Miškuose valgomųjų grybų negalima lengvai aptikti virš žemės, tačiau nuskinti iš žemės jie turi neabejotiną tvirtą kvapą ir suteikia sodrų, žemišką skonį kulinariniams patiekalams. Perigord triufeliai laikomi vienu geriausių ir įmantriausių skonių, kuriuos naudoja šefai. Triufeliai nėra plačiai prieinami, o tai prisideda prie jų prabangos ir išskirtinės prigimties, o grybas suteikia žemišką, pilną umami skonį, tinkantį įvairiems kreminiams, sotiems ir sotiems patiekalams. Perigord trumai visoje Europoje taip pat žinomi kaip juodieji žieminiai trumai, juodieji prancūziški trumai, Norcia triufeliai ir juodieji deimantiniai trumai ir visame pasaulyje parduodami ribotais kiekiais.

Maistinė vertė

Perigord triufeliai yra antioksidantų, padedančių apsaugoti organizmą nuo ląstelių pažeidimo, šaltinis, o juose yra vitamino C, kuris stiprina imuninę sistemą ir mažina uždegimus. Triufeliuose taip pat yra skaidulų, kalcio, fosforo, geležies, mangano ir magnio.

programos

Perigord triufelius geriausia naudoti saikingai, kai naudojami neapdoroti arba šiek tiek pašildyti, paprastai nuskusti, sutarkuoti, supjaustyti dribsniais arba plonais griežinėliais. Umami skonis ir trumų aromatas papildo patiekalus su riebalais, turtingais elementais, vyno ar grietinėlės padažais, aliejais ir neutraliais ingredientais, tokiais kaip bulvės, ryžiai ir makaronai. Triufelius prieš naudojimą būtina nuvalyti, o paviršių rekomenduojama nuvalyti šepečiu arba šveisti, o ne nuplauti po vandeniu, nes dėl drėgmės grybelis pradės pūti. Išvalyti Perigord trumai gali būti sumalti švieži, kaip baigiamasis makaronų, keptos mėsos, sriubų ir kiaušinių užpilas, arba juos galima plonai supjaustyti po paukštienos ar kalakutienos oda ir virti, kad suteiktų žemišką skonį. Perigord triufelius taip pat galima įmaišyti į padažus, kad būtų suteiktas didesnis aromatas, sulankstyti svieste, virti su cukrumi ir sušaldyti į ledus arba įpilti į aliejų ir medų. Prancūzijoje Perigord triufeliai su dribsniais apipilami sviestu ir druska ir patiekiami ant šviežios duonos kaip dekadentiškas užkandis ar garnyras. Svarbu pažymėti, kad gaminant Perigord triufelius sustiprės jų skonis ir aromatas, o maža trumų gabalėlis puikiai pasitarnaus gaminant kulinarinius patiekalus. Perigord triufeliai puikiai dera su kvapiosiomis medžiagomis, tokiomis kaip česnakai, askaloniniai česnakai ir svogūnai, žolelėmis, pvz., peletrūnu, bazilikais ir raketomis, jūros gėrybėmis, tokiomis kaip šukutės, omarai ir žuvis, mėsa, įskaitant jautieną, kalakutieną, paukštieną, elnieną, kiaulieną ir antis, sūrius, tokius kaip ožka. , parmezanas, fontina, chevre ir gouda bei daržovės, pavyzdžiui, salierai, bulvės ir porai. Švieži Perigord triufeliai išsilaikys iki savaitės, suvynioti į popierinį rankšluostį ar drėgmę sugeriantį audinį ir laikomi sandariame inde šaldytuvo vėsesniame stalčiuje. Svarbu pažymėti, kad trumai turi likti sausi, kad būtų geriausia kokybė ir skonis. Jei laikote ilgiau nei kelias dienas, reguliariai keiskite popierinius rankšluosčius, kad nesusikauptų drėgmė, nes grybelis natūraliai išskirs drėgmę laikymo metu. Perigord triufelius taip pat galima suvynioti į foliją, įdėti į šaldymo maišelį ir užšaldyti 1-3 mėn.

Etninė/kultūrinė informacija

Perigordo trumai pavadinti Perigordo (Prancūzija) vardu – trumų auginimo regione Dordonėje, viename didžiausių šalies departamentų, žinomo dėl vaizdingų kraštovaizdžių, triufelių ir pilių. Triufelių sezono metu Perigordo gyventojai rengia turistinius renginius, orientuotus į Perigordo trumą. Lankytojai gali apkeliauti trumų fermas ir sužinoti apie trumų teritoriją, augimo ciklą ir derliaus nuėmimo procesą, naudodami meistriškai dresuotus šunis, kurie jaučia grybo kvapą. Šis metodas buvo naudojamas nuo XVIII a. Turistai taip pat gali būti trumų temos liudininkai. Paragaukite
Australijos žieminiai juodieji trumai labai skiriasi dydžiu ir forma, priklausomai nuo augimo sąlygų, ir paprastai yra vidutiniškai 2–7 centimetrų skersmens. Triufeliai paprastai formuojami iš žemėje esančių akmenų, sukuriant apvalią, gumbuotą, nuožulnią išorę. Triufelio paviršiaus spalva skiriasi nuo juodai rudos iki tamsiai rudos iki pilkai juodos ir yra grūdėtos tekstūros, padengta daugybe mažų iškilimų, iškilimų ir įtrūkimų. Po paviršiumi minkštimas yra tvirtas, purus, tankus ir lygus su juodais, tamsiai violetiniais atspalviais, marmuriniais baltomis gyslomis. Australijos juodieji žieminiai triufeliai turi tvirtą muskuso aromatą, kuris prilyginamas česnako, miško paklotės, riešutų ir šokolado deriniui. Triufelių minkštimas turi stiprų, subtiliai saldų, pikantišką ir žemišką skonį su pipirų, grybų, mėtų ir lazdyno riešutų natomis.

Metų laikai

I juodi žieminiai triufeliai Aussies galima įsigyti Pietų pusrutulio žiemą, kuri sutampa su Šiaurės pusrutulio vasara.

Dabartiniai faktai

Australijos juodasis žieminis triufelis, botaniškai klasifikuojamas kaip Tuber melanosporum, yra retas grybas, priklausantis Tuberaceae šeimai. Juodieji triufeliai buvo sukurti XX amžiaus pabaigoje iš medžių, užkrėstų garsiojo Perigord juodojo trumo – senovinės veislės, kilusios iš Pietų Europos – sporomis. Perigord trumai natūraliai auga tūkstančius metų ir randami po žeme, daugiausia prie ąžuolų ir lazdynų šaknų. Australijos juodieji žieminiai triufeliai savo skoniu ir tekstūra yra beveik identiški Europos Perigord trumams, o skonio skirtumai yra tik nedideli. Australija buvo viena iš pirmųjų šalių pietiniame pusrutulyje, pradėjusių auginti juoduosius triufelius ir buvo pasirinkta dėl švelnaus žiemos klimato. Šalis šiuo metu yra viena iš sparčiausiai augančių trumų auginimo vietų, o Australijos juodųjų žieminių trumų derlius nuimamas žiemos sezono metu, užpildydamas Europos triufelių rinkos spragą. Australijos juodieji žieminiai triufeliai daugiausia eksportuojami į Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką ir tiekia trumus virėjams ištisus metus. Taip pat auga nedidelė vidaus rinka, nes vis daugiau australų susipažįsta su vertingu ingredientu.

Maistinė vertė

Australijos juodieji žieminiai triufeliai yra antioksidantų, apsaugančių organizmą nuo laisvųjų radikalų ląstelių pažeidimo, šaltinis ir vitamino C, kuris stiprina imuninę sistemą mažindamas uždegimą. Triufeliuose taip pat yra skaidulų, skatinančių virškinimą, kalcio, kuris apsaugo kaulus ir dantis, ir mažesniais kiekiais vitaminų A ir K, fosforo, geležies, mangano ir magnio.

programos

Australijos juodieji žieminiai triufeliai turi neabejotiną, tvirtą kvapą ir suteikia sodrų, žemišką, umami pripildytą skonį, tinkantį įvairiems kulinariniams gaminiams. Triufeliai naudojami saikingai žaliuose arba šiek tiek kaitinant, paprastai nuskusti, sutarkuoti, supjaustyti griežinėliais arba plonais griežinėliais, o jų skonis ryškiai šviečia grietinėlės padažuose, riebiuose aliejuose ir neutraliuose krakmolinguose patiekaluose, tokiuose kaip ryžiai, makaronai ir bulvės. Australiškus žieminius juoduosius triufelius galima pjaustyti į omletus, picas, makaronus, sriubas ir omarų suktinukus, sluoksniuoti į mėsainius, tarkuoti į sočius dips ir salsas arba įmaišyti į bulvių košes ir makaronų bei sūrio patiekalus. Triufelius taip pat galima pjaustyti plonais griežinėliais ir dėti po paukštienos ar kalakutienos oda, virti, kad būtų suteiktas žemiškas skonis, arba juos galima dėti į creme brulee, ledus, kreminį kremą ir kitus pikantiškus desertus. Svarbu pažymėti, kad ruošiant australiškus juoduosius žieminius triufelius sustiprės jų skonis ir aromatas, o maža trumo gabalėlis puikiai tinka kulinariniuose patiekaluose. Australijos juoduosius žieminius triufelius taip pat galima užpilti aliejumi ir medumi, pagardinti likeriais arba sulankstyti į sviestą ir užšaldyti ilgesniam naudojimui. Australijos juodieji žieminiai triufeliai puikiai dera su žolelėmis, tokiomis kaip peletrūnas, bazilikas, petražolės ir raudonėliai, grybai, šakninės daržovės, šparaginės pupelės, kvapiosios medžiagos, pavyzdžiui, česnakai, askaloniniai česnakai ir svogūnai, jūros gėrybės, mėsa, įskaitant jautieną, kalakutieną, paukštieną, žvėrieną, kiaulieną ir antis. ožkos, parmezano, fontina, chevre ir gouda sūriai. Švieži australiški juodieji žieminiai triufeliai išsilaikys iki savaitės, suvynioti į popierinį rankšluostį arba drėgmę sugeriantį audinį ir laikomi sandariame inde traškesniame šaldytuvo stalčiuje. Triufelis turi išlikti sausas, kad būtų geriausia kokybė ir skonis. Jei laikote ilgiau nei kelias dienas, reguliariai keiskite popierinius rankšluosčius, kad nesusikauptų drėgmė, nes grybelis natūraliai išskirs drėgmę laikymo metu.

Etninė/kultūrinė informacija

Juodųjų triufelių naudojimas Australijos gastronomijoje vis dar yra palyginti naujas ir pamažu didėja, nes vis daugiau vartotojų ir virėjų yra išsilavinę apie trumų paskirtį kulinariniuose patiekaluose ir skonio profilį. 2020 m., kai buvo įvestas karantinas dėl koronaviruso pandemijos, daugelyje Australijos triufelių ūkių smarkiai išaugo vietinių trumų pardavimas.

Panašūs straipsniai